El Kasietül Muzariyye ve Şerhi İmamı Busiri nin Unutulan Eseri

Yazar:

Tercüme: Mahmut Haseni

 

11,11 TL

+ 8 % KDV
KDV dahil: 12,00 TL

BEYZADE YAYINEVİ

Ürün Cinsi: Kitap

Tedarik süresi: 1-2 Gün

345 Sayfa

Kitap Kağıdı

13 x 19 x 3 cm

Karton Kapak

ISBN: 9786055319441

Dili: Türkçe

 

7 yorum yazılmış.

Hata geri bildirimi

Başka sitede daha ucuza mı gördünüz?

İmâm-ı Bûsîrî (Rahimehullâh) çok sıkıntılı olduğu bir gece rahatlamak niyetiyle sahile inip Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz'e getirilen salevâtlardan oluşan beyitlerini şiir şeklinde söylemeye başlar ve kırkıncı beyite geldiğinde denizin üzerinde güzel yüzlü, nur gibi ve tertemiz elbiseler içerisinde olan birinin kendisine doğru gelmekte olduğunu fark eder, hatta o zâtın nuru yerle göğü aydınlatmaktadır.

Gördüğü o zat İmâm-ı Bûsîrî (Rahimehullâh)a yaklaşınca selam verir ve ardından şöyle buyurur: "Beni büyük bir müjdeci ve gerçek bir uyarıcı olarak hak ile gönderen Allâh-u Te'âlâ'ya yemin olsun ki sen, bu okuduğun kasîdenin sevaplarını yazma hususunda yedi kat göklerdeki ve yerlerdeki, hatta Arş ve Kürsî'de görevli olan bütün melekleri yordun. Hangi bir Müslüman bu kasîdeyi her farz namazın ardından okursa o kişi cennetteki Firdevs-i Âlâ'da benimle beraber olacaktır." (Süleyman el-Kerderî el-Basrî, Şerhu'l-Kasîdeti'l-Muzariyye, verak:2-3, -Süleymaniye Kütüphanesi, Aşir Efendi Kısmı, 302 numaralı nüsha-)

Daha sonra o gelen zat geldiği tarafa doğru giderek gözden kaybolur. Bunun üzerine İmâm-ı Bûsîrî (Rahimehullâh) şöyle der: "O zaman anladım ki bu zat kesinlikle Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)Efendimiz'di. Her kim bir sıkıntı, dert ve bela anında bu kasîdeyi okursa, Allâh-u Te'âlâ da onun duasını kabul eder ve muradını ihsân eder."


Tükenmiş
23.02.2015, Yorumlayan: ABDULLAH A.
  Kitabın reklamı yapılıyor ancak tükendiğinden sipariş veremiyoruz, Lütfen kitap yeniden baskıya girsin, istifade edelim, haber bekliyoruz,
Mahmut Haseni Kim?
11.04.2013, Yorumlayan: ELİF Y.
  Yazarı tanımıyorum ama arifana güvenip aldım. Beğendim. Güzel çalışma olmuş.
kaside süper
18.03.2013, Yorumlayan: Tolga A.
  youtubeda kasidenin videosunu bulup okumaya çalışın. Ben çok beğendim
Kitap guzel
15.03.2013, Yorumlayan: Bulut Yıldırım B.
  Ben begendim. Ama kagit kalitesi daha iyi olmaliydi diye dusunuyorum.
Gerçekten takdire şayan
14.03.2013, Yorumlayan: selda c.
  ben kitabı çok beğendim. Özellikle beyitlerin hem türkçe hem arapça hemde osmanlıca olması, kaynak eserlerin görsellerinin bulunması ve şerhin detaylı ve akıcı bir dille yazılmış olması beni çok memnun etti. 10 üzerinden 10 veriyorum. Ayrıca hızlı kargo ve eşsiz paketleme içinde çok teşekkür ederim. Bu şekilde bir paketlemeyi hiçbir sitede görmemiştim.
Ciltlisi yokmu
14.03.2013, Yorumlayan: hakan s.
  Kitap ciltli olsaydı daha güzel olurdu. İçerik muhteşem fakat içeriğe göre ciltli olması daha güzel olurdu
Şiir divanı
14.03.2013, Yorumlayan: OSMAN B.
  Beyitler insanı alıp götürüyor. Okumaya başladığınız zaman elinizden bırakamayacağınız bir kitap.
deliciousDiggFurlBlinklistRedditTechnoratiYahoo My WebNewsvineSocializerStumbleuponGoogle BookmarksRawSugarSquidooSpurlBlinkBitsNetvouzRojoBlogmarksScuttleYiggMrWong
Yayınevinin Diğer Eserleri (Tümünü Göster...)