İstiğfar Risalesi

Yazar:

 

14,81 TL

+ 8 % KDV
KDV dahil: 16,00 TL

ARİFAN YAYINLARI

Ürün Cinsi: Kitap

Tedarik süresi: Aynı Gün Tedarik

319 Sayfa

Kitap Kağıdı

13 x 20 x 2 cm

Karton Kapak

ISBN: 9786054215430

Dili: Türkçe Arapça

 

4 yorum yazılmış.

Hata geri bildirimi

Başka sitede daha ucuza mı gördünüz?

Bütün hamdler Allahu Teala'ya mahsustur. Selam da O'nun seçkin kıldığı kulları üzerine olsun.
Salatu selamlar :
Allahu Teala istiğfara devam eden kimsenin her sıkıntısı için bir çıkış yolu ve her kederi için bir ferahlık sağlar ve onu hiç beklemediği bir yerden rızıklandırır" buyuran Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) in ve sabreden, sadakat gösteren, duaya devam eden, hayır yollarına infak eden ve seherlerde istiğfar eden ali eshabının üzerine olsun.
Şu bir gerçektir ki insan, tabiatı gereği yorgun ve bıkkın bir varlıktır. O halde Allahu Teala'ya duada bulunurken ve O'nu zikrederken yorgunluk haddine varmaktan sakınmak gerekir.
Allahu Teala'ya ulaşmak isteyen insan dualar ve zikirler arasından, devam edebilmesi mümkün olan kadarını seçmeli ve bunlar içerisinden durumuna en uygun düşen, kalbini en çok yumuşatan ve diline en hafif gelenleri ezberlemelidir.
Z,ra kesintiye uğrayan çoktansa, kendisine devam edilen az, kalpte tesir bakımından daha kuvvetlidir. Az ve sürekli olan zikrin durumu,yağmur damlalarına benzer.
Nitekim bu damlalar sert bir taşın üzerine sürekli damladıklarında onda bile çukur açarlar.
Ama bir defada ya da aralarında uzun zaman bulunan farklı kerelerde dökülen çok su bir tesir bırakmaz.
O halde salikler bu eserde zikredilen istiğfarlara, özellikle de Hasanı Basri (Radıyallahu Anh)a mensup "İstiğfaratı Münkıze" diye bilinen ve müstakil bir risale olarak tabettiğimiz istiğfarlara haftada bir hatim şeklinde de olsa devam etmelei halinde maddi ve manevi birçok faydalara ve feyizlere nail olacak, bir o kadar da bela ve musibetten kurtulacaklardır.
İane ve tevfik(yardım etmek ve muvaffak kılmak) ancak Allahu Teala'dandır.27-
kargo süresi
13.02.2014, Yorumlayan: ERCAN G.
  mrb kargo kaçgün içinde gelir istanbul içi
Bana siyah kapak olanı geldi.
26.03.2013, Yorumlayan: ESRA H.
  İçerik aynıymış. Riyadan kurtaracak istiğfar, her günahı affettirecek istiğfar, iman tazelemek için istiğfar gibi istiğfarlar var. Değerli bir eser. Tavsiye ederim. Ben eski fiyatından almıştım. Şimdi ki fiyatı çok çok iyi.
İsmail A. kitaptan bahsetseydin?
14.03.2013, Yorumlayan: Murat S.
  Yorum alanı site için değil kitaplar için arkadaş. okuduysan kitaptan bahsedeydin keşke. ben almayı düşünüyorum ama kararsızım. bir sürrü istiğfar kitabı var sizce bunu mu alayım yoksa istiğfaratı münkuza denilen eseri mi
Bu site çok hoşuma gidiyor
14.03.2013, Yorumlayan: İsmail A.
  Gelen kargo ve kitaba verilen titizliği gördükten sonra bu sitenin bağımlısı oldum. Emeklerinizden Allah razı olsun arkadaşlar
deliciousDiggFurlBlinklistRedditTechnoratiYahoo My WebNewsvineSocializerStumbleuponGoogle BookmarksRawSugarSquidooSpurlBlinkBitsNetvouzRojoBlogmarksScuttleYiggMrWong
Yayınevinin Diğer Eserleri (Tümünü Göster...)