preloader image

TÜM KATEGORİLER

Surelerin Sırları Ve Faziletleriyle 41 Yasin | Ciltli

Surelerin Sırları Ve Faziletleriyle 41 Yasin | Ciltli
”Şifanın en hayırlısı Kur’an’dır.” buyuran Rasulullah sav Efendimiz’in ve onun güzide ashab-ı kiramının üzerine olsun. Amin…
Kıymetli okuyucular, elinizdeki bu kitap YASİN-İ ŞERİF cüzü diye tabir ettiğimiz ve bu süre-i şerifeden başka TEBARAKE, AMME, KIYAMET, VAKIA, CUMA, DUHAN, SECDE, FETİH, RAHMAN, CİN, KAF ve KEHF surelerinin içersinde yer aldığı bir kitaptır. Ayrıca FATİHA, BAKARA SURESİNİN İLK BEŞ AYETİ, ELİF LAM MİM, AYETE’L KÜRSİ, AMENE’R RASULÜ ve HÜVALLAHÜ’L-LEZİ de yer almaktadır.
Fakat bu Yasin Cüzü diğerlerinden çok farklı bir amaca hizmet etmek içinkaleme alınmıştır ki, oda her bir sürenin hadisi şeriflerde ifade edilen faziletlerinin zikredilmesi ile mutemed (güvenilir) havas kitaplarında zikredilen havazsları yani bir takım isteklerin ele geçmesi için o sürelerdeki bazı Ayeti Kerimelerin çeşitli uygulamalarla okunuşu veya yine bazı ayeti kerimelerin misk, zaferan(safran) ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkeple kağıda yazılıp bu kağıt suya konulduktan sonra yazının suya karışmasının akabinde o suyun içilmesi ya da o kağıdın muska yapılarak kullanılması gibi farklı şekillerde uygulanışlarının mevcut olmasıdır..

Alışveriş Sepetiniz