Kategoriler

Blog

Beraat Gecesi Namazı

Beraat Gecesi Namazı

Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Ali ibni Ebî Tâlib (Radıyallâhu Anh)a şöyle buyurmuştur: Ey Ali! Her kim şa‘bânın yarı (on beşinci) gecesinde yüz rekat kılar, her rekatta bir Fâtiha ve on İhlâs okursa, ey Ali! Hangi bir kul bu namazları kılarsa Allâh-u Te‘âlâ onun için o gece istediği her haceti yerine getirir.”

Lalegül Dergisi Mayıs 2017 Sayısı | Nusha Hediyeli

Lalegül Dergisi Mayıs 2017 Sayısı İncelemesi

Selamun Aleyküm ;
Bu yazımızda Cübbeli Ahmet Hoca önderliğinde neşredilen lalegül dergisinin mayıs sayısını inceleyeceğiz.

Sihirden ve Büyüden Nasıl Korunulur

Sihirden ve Büyüden Nasıl Korunulur ?

Allah’ın (Celle Celâluhû) rahmeti ve bereketi üzerinize olsun diyerek konumuza başlamak istiyorum…

Değerli okuyucularımız! Uzun zamandır sizlere alanımızla ilgili bildiğimiz kadar doğru olanları anlatarak bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bu konularda ne kadar bildiklerimizi anlatsak da okuyucularımızdan bizi telefonla arayıp öyle sorular alıyoruz ki bunların çoğu islamla bağı olmayan veya küfre gidecek kadar tehlikeli işlemlerden bahsediyorlar.

mirac-gecesi-ibadetleri

Miraç Gecesi Namazı

1) Enes ibni Mâlik (Radıyallâhu Anh)ın rivayet ettiği bir hadîs-i şerifte Rasûlüllâ(Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

Recebde bir gece vardır ki onda amel edene, yüz senelik haseneler yazılır. O, recebin bitmesine üç (gece) kaladır. Her kim o gecede on iki rekat kılar, her rekatta bir Fâtiha ve Kur’ân’dan bir sûre okur, her iki rekatta (oturup) teşehhüt okur ve sonlarında selam verirse, sonra yüz kere:

bela-ve-musibetler

Belaya Uğrayanların Okuyacağı Dua

Allâh-u Te‘âlâ şöyle buyuruyor:

fikhi-suallerinize-cevaplar

Evlilik Kader midir ? Evleneceğimiz Kişi Belli midir ?

Evlilik muallak kaderdendir. Muallak demek askıda demektir. Yani sonucu bazı sebeplere bağlanmış olan kazadır. İşte dua, himmet ve sadaka gibi şeyler bu kısımda insana fayda verir. Allah-u Teala hikmeti icabı, meydana gelecek olan neticeyi bu sebebe bağlamıştır. Dolayısıyla kul, hangi şeyin neye sebep olarak takdir edildiğini bilmediği için dua, sadaka, tövbe, istiğfar, zikir, ibadet gibi kendisi hakkında hayırlı neticeler verecek olan bütün sebeplere sarılmalıdır.

fikhi-suallerinize-cevaplar

Kabir nur namazı diye bir namaz var mıdır, varsa nasıl kılınır?

Evet böyle bir namaz vardır ve Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) bu namazı kılmıştır. Fakat “Kabir Nur Namazı” adıyla, bu isimde kitaplara bakarsanız böyle bir namaz bulamasınız. Tabi öncelikle şunu ifade edelim ki, nafile namazlar kılınırken isim tayini şart değildir. Mesela; Evvabin namazını veya kuşluk namazını kılacağın zaman, niyet ederken namazın ismini söylemek şart değildir.

Araları İyi Olmayan Eşlerin Münasebetlerinin Düzelmesi İçin Bir Dua

Araları İyi Olmayan Eşlerin Münasebetlerinin Düzelmesi İçin Bir Dua

Muhyiddîn ibni ‘Arabî (Kuddise Sirruhû)dan nakledildiğine göre aşağıdaki dua, araları iyi olmayan çiftlerin münâsebetlerinin düzelmesi için okunursa Allâh-u Te‘âlâ’nın izniyle çok hoş bir geçim süreci içine girerler.

cinlerden-kurani-kerim-ayetlerine-siginmak

Cinlerden Kuranı Kerim Ayetlerine Sığınmak

Sevgili okuyucularımız geçtiğimiz sayılarımız­da bazen sizlere üç harflilerden (cinlerden), enerjilerden biraz da büyülerden bahsetmiş­tik. Bir çok okuyucumuz bu yazılarımızı ta­kip etmiş ve bizleri telefonla arayarak bazı sorular sordular. Yazılarımızdan dolayı çok bilgi sahibi olduklarını anladık ama bazen de bir o kadar gülünç duruma düşecek sorular sordular ki pes dedirtecek cinstendi.

Hz.Hasan Efendimize Rüyasında Öğretilen Hacet Duası

Hz.Hasan Efendimize Rüyasında Öğretilen Hacet Duası

Mu‘âviye (Radıyallâhu Anh) her sene Hazreti Hasen (Radıyallâhu Anh)a yüz bin dirhem gönderirdi. Bir sene göndereceği miktarı göndermeyince Hazreti Hasen (Radıyallâhu Anh)

için maddî bir sıkıntı hâsıl oldu. Daha sonrasını kendisi şöyle anlatmıştır: